ВГОРУ
UA | RU
Перший в Україні весільний онлайн організатор
весільний
ОНЛАЙН
організатор

Чим відрізняється українське весілля від європейського?

 В першу чергу різниця в бюджеті. Взагалі рівень залежить від кількості грошей, яку потребує організація весілля. Звичайно, атмосферу кохання, дружності, гарного настрою за гроші не купити, але від кількості професіоналів, які зроблять вашу казку дійсністю, все-таки залежить.

  В Європівесілля – це дуже дороге задоволення. В основному європейці і витрачають гроші на створення атмосфери свята. Якщо в Україні основна графа витрат – це святковий стіл, то в Європі –  прикрашання зали, оформлення церкви чи виїзної церемонії, фото і відео послуги. Досить часто весільне застілля в європейських країнах проходить у формі фуршету, що зовсім не притаманне для українських весіль. Це може бути лише додатком до фотосесії молодят, щоб гості не надто зголодніли. Тому коли мені говорять: «в нас буде європейське весілля, а страв на столі понад 20, коровай, і знімати фату також будуть…», поневолі себе запитую: де тут Європа і чому до неї так прагнуть.

 Дозволю собі розвіяти деякі уявлення молодят про європейські весілля, основні з особливостей яких це:

  • католицький обряд вінчання; 
  • проголошення власних обітниць один одному; 
  • традиційний перший танець молодят;
  • весільний торт; 
  • кидання весільного букету та підв’язки. 

   Безперечно, є ряд оригінальних традицій, які притаманні європейським державам, і вони досить різні, зокрема це стосується передвесільного та післявесільного обрядів. Відтак, в Італії досі виконується обряд співання серенад під вікном нареченої, у Франції молодята на прийомі на їх честь повинні випити вино з кубка з двома ручками, який називається a coupe de marriage, у Шотландії традиційно наречений, щоб прийняти наречену в свою сім'ю, після виголошення обітниці накидає на її плечі хустку з картатої матерії з квітами його клану і заколює її срібними шпильками. Усі ці колоритні традиції надають святкуванню особливої, унікальної атмосфери.

 Чому ж деякі українці намагаються своїх позбутися? 

 Адже не кожна країна може похвалитись таким різноманіттям весільних обрядів: обряд випікання короваю, обсилання родини молодого, зняття вельона та пов’язування хустини нареченій, обдаровування тещі, обжинки та багато іншого. Звичайно, ці традиції трансформувалися і виконуються в дещо спрощеній формі, але вони існують і вирізняють наші весілля з поміж усіх інших на європейському континенті. Підібравши команду професіоналів, можна вдало поєднати історичні традиції весілля з сучасними тенденціями святкування цього незабутнього дня. Комусь близька простота і стриманість, іншим феєрверк сміху та емоцій, але за будь-яких умов не варто забувати про своє коріння, бо запозичуючи все чуже, можна загубити самого себе і власну суть! 

Організація весілля
Весілля у Римі
Весілля в Індії
Українське весілля
Європейське весілля
Весілля в Шотландії