ВГОРУ
UA | RU
Перший в Україні весільний онлайн організатор
весільний
ОНЛАЙН
організатор

Традиції обміну обручками

 Що для тебе обручка? Коштовний перстеник на безіменному пальчику? Дорогий  серцю подарунок від коханої людини? Ще древні єгиптяни вірили  в те, що наречений і наречена, одягаючи обручки, навіки пов’язують своє життя одне з одне. Коло в усі часи вважалося символом вічності, а отже пара, скріпляючи свій союз обручками, підтверджувала своє рішення бути разом не лише в земному житті, але й в усіх інших життях і реінкарнаціях.

 Цю романтичну традицію передавали як естафетну паличку грекам, римлянам та індусам. А за ними підтягнулися і всі решта народів. До речі, а ви задумувались, чому обручки одягають саме на безіменний палець?  Цей обряд теж вже досить древній. Наші предки вважали, що безіменний напряму пов'язаний із серцем. Тому здавна його наділяли містичними властивостями – нібито цей пальчик допомагає лікувати різні хвороби.

 В епоху Середньовіччя дарувати обручку стало обов’язком нареченого. Про це повідомлялося на вищому офіційному рівні. Папа Микола І своїм наказом зобов’язав усіх охочих поженихатися до симпатичних дівчат не просто пороги оббивати і вражати красунь своїми манерами, але ще продемонструвати свою щедрість і достаток.  Хлопці мусили дарувати своїм нареченим золоту каблучку як підтвердження намірів одруження. Трохи пізніше це правило зробили менш витратним: обручки могли бути не лише із золота, але й зі срібла і навіть із заліза.

 В наші дні правила вибору весільних прикрас дуже демократичні.  Хочеш – гравіруй мордочку свого песика, хочеш – фразу з пісні Брітні Спірс. Аби лише для вас з коханим це щось означало, такий собі таємний символ для двох. Готові прикраси з магазину чи індивідуальне замовлення за ескізом – питання лише вашої фантазії. Ідеї можна черпати звідусіль, наприклад, ЗВІДСИ або ЗВІДСИ. Зверніть увагу на роботи старовинних майстрів, котрі виготовляли обручки для королівських осіб.

 Але провідні консультанти і майстри-ювеліри сходяться на думці, що обручки повинні бути простими і витонченими водночас. Хоча можливості сучасних ювелірів практично безкінечні, молодята часто обирають скромні гладкі вироби або з мінімальною кількістю каміння і декоративних елементів. Вважається, якщо поверхня обручки рівна, то і в сімейному житті не буде місця сваркам і суму. А найдорожчі обручки – ті, які пара носить все життя.