ВГОРУ
UA | RU
Перший в Україні весільний онлайн організатор
весільний
ОНЛАЙН
організатор

Таїнство вінчання

Навіщо потрібно вінчатися?

 

Вінчання - це богослужіння, під час якого здійснюється одне з семи церковних таїнств - Таїнство Шлюбу. Після вінчання, наречений і наречена отримують особливу Божу благодать для свого подружнього життя, в тому числі для народження і виховання дітей. Відповідно, рішення обвінчатися приходить до пари тоді, коли вони відчувають необхідність в благословенні їх сімейного союзу, а головне, готові прийняти відповідальність за це благословення.

 
Що ж змінюється в житті після Вінчання? Статистика абсолютно різна. Чиєсь життя моментально змінюється в кращу сторону і пара в повній силі відчуває підтримку Небес, хтось ніяких змін не бачить, а деякі навіть шкодують про те, що взяли на себе таку відповідальність. Чому ж так відбувається, якщо Таїнство Вінчання дарується всім в однаковій частини?
Причин дві: перша - вихідна мотивація пари при підготовці до вінчання і готовність прийняти дари Бога, отримані під час Таїнства. Будь-яким даром можна з вдячністю скористатися або недбало закинути. Саме від внутрішнього ставлення до вінчання і залежить подальше благополуччя сімейного життя.
 
Коли краще вінчатися?
 
 
 
Для того, щоб потрібну для вінчання дату занесли в церковну канцелярію необхідно звернеться до священика, обраної церкви, не пізніше ніж за три дні до дати Вінчання. Як правило, обряд проводитися після Божественної Літургії. Орієнтуйтеся на період з 11:00 до 13:00.
 
Чи не відбуваються Вінчання у вівторок, четвер і суботу (це стосується лише православних церков), а також в період Великого, Петровського, Успенського і Різдвяного Посту. Багато служителів не проводять Вінчання також напередодні великих і храмових свят. Саме тому рекомендується уточнювати обрану дату.
 
Найбільш придатними для здійснення Таїнства Шлюбу здавна вважалися осінь, зима (від Хрещення до Масляниці), літо (період між Петровським і Успенським Постами), першу неділю після Великодня (Червона Гірка).
 
Проміжок між реєстрацією в РАГСі і Вінчанням - значення не має.
 
Традиційний обмін обручками під час вінчання.
 
Обмін кільцями на Вінчанні відбувається тричі. Спочатку, кільця, які надягали в РАГСі, знімаються і освячуються на престолі. Після - молоді тричі обмінюються кільцями.
 
За давньою традицією у чоловіка під час обряду вінчання має бути золоте кільце (символізує Сонце), у жінки ж - срібне (символізує Місяць). Обмін кільцями повинен відбутися таким чином, щоб наречена отримала золоте, а наречений - срібне. Зараз, в такі подробиці мало хто вдається, і церква підтримує використання будь-яких металів.
 
Що одягнути на вінчання?
 
Вінчання - особливе церковне таїнство, яке не допускає особливих вольностей. І у будь-якої дівчини відразу ж виникає питання, що вдягнути? Особливо, якщо Вінчання планується задовго після весілля.
 
Довжина сукні, однозначно, має бути не вище коліна. Кольори не повинні бути кричущими і, навпаки, занадто темними. Ідеальний варіант - світле плаття, класичного крою, з закритими плечима.
 
Якщо вінчання відбувається в день весілля, приготуй накидку на плечі: декольте не особливо доречно в церкві.
 
Голова обов'язково повинна бути покрита: фата, капелюшок, вуаль, хустку.
 
Взуття для церемонії може бути будь-хто. Для твого зручності JAM радить туфлі на низьких підборах. Обряд вінчання передбачає, як мінімум 40-хвилинне стояння.
 
Макіяж вітається будь-, за винятком нафарбованих губ.
 
Для нареченого доречний будь-який костюм, крім джинсів і спортивних штанів. Гумор, звичайно, але все ж ...
 
Чим відрізняється фата для вінчання?
 
За всіма канонами, жінка може входити до церкви лише з покритою головою. Це ж стосується і нареченої. Вибираючи весільну фату і для Вінчання, пам'ятай, що вона повинна покривати голову. А значить, вона не повинна кріпитися низько на потилиці і бути достатньо довгі, щоб закрити плечі. Не слід вибирати дуже пишну фату, щоб вона, раптом, не запалився від свічки.
 
Підготуйтеся до вінчання разом з JAM, і нехай цей день стане найсвітлішим у вашому житті!
 
 
 
Аліна Стойчева

венчание в церкви
венчальная корона
платье для венчания
свечи для венчания
венчальная шапка
кто держит венчальную корону