ВГОРУ
UA | RU
Перший в Україні весільний онлайн організатор
весільний
ОНЛАЙН
організатор

Весільні обітниці

Шукаєш ключ до створення ідеальних весільних обітниць? Це не так вже й просто, адже доведеться з’єднати в одному флаконі поезію кохання, публічну промову і слова зізнання. Написання цих слів – емоційний, повчальна і щира розмова з собою. Це справжній виклик.

Читай 12 порад від Wedding JAM, як створити ідеальну весільну обітницю.

З’ясуй деталі

Краще не влаштовувати для ведучої весільної церемонії несподіванок. Попередь її заздалегідь, що у вас будуть власні обітниці. Можливо, вона захоче переглянути їх і щось підкаже.

Почни раніше

Не залишай написання обітниць на останній день. Ти будеш надто знервованою і заклопотаною, аби знайти час, щоби написати текст. Весільна обітниця потребує спокійного і творчого настрою. Почни думати над нею за місяць чи два – після того, як визначилась з основними моментами організаціями, але перед тим, як почала обдумувати  деталі. Тримай у сумочці блокнотик і ручку, раптом тебе осяє геніальна думка або фраза. Постарайся, щоб перша чернетка тексту була вже за три тижні до свята, а фінальна – щонайменше за два дні.

Надихайся традиціями

Щоби заманити у свої тенета музу, починай читати традиційні, мало не книжкові обітниці. І не лише рідною мовою, але і російською, якщо знаєш – то й англійською чи іншими мовами. Окремі слова чи фрази можуть чудово поєднатись у надихаючий текст.

Обери тон

Перші ніж викласти свої думки на папері, обери тон, з яким будеш говорити. З гумором чи зворушливий? Поетично-романтичний? Найголовніше, аби обітниця звучала щиро. Одна невеличка порада: якщо твоя обітниця виходить доволі безтурботною і навіть веселою, то подбай про те, аби серйозність твоїх намірів у ній також відчувалась. Один із можливих варіантів, як вплести жарти у традиційну обітницю: «Я обіцяю любити тебе, шанувати і завжди переглядати разом футбол по суботах».

Поговоріть одне з одним

Ви з коханим будете писати обітниці разом чи поокремо? Якщо кожен пише свій текст, то чи хочете ви перед весіллям їх прочитати одне одному? Якщо ви пишете їх разом, то чи слова будуть різними для кожного, чи певні фрагменти повторюватимуться? Якщо ви хочете, щоби ці обітниці були сюрпризом для одне одного, тоді відправте обидва тексти своєму другу чи подрузі. Нехай він/вона скаже, чи обітниці приблизно однакового розміру та стилю.

Забронюй дату

Зарезервуйте удвох з коханим дату у своїх органайзерах, лишіться увечері вдома (або навпаки – підіть у кафешку) і влаштуйте мозковий штурм. Поговоріть про свої стосунки, про те, що одруження значить для вас обох. Поділіться думками: що ви очікуєте від «життя після весілля», згадайте, які найважчі часи, а які приємні моменти ви пережили разом. Чого ви хочете досягти? Що робить ваші стосунки особливими? Відповіді на ці питання можуть лягти в основу тексту обітниці.

Проведи час наодинці з собою

Після такої розмови з твоїм майбутнім чоловіком, візьми трохи часу для саморефлексії. Що ти подумала, коли вперше його побачила? Коли ти усвідомила, що кохаєш? Що ти найбільше цінуєш у своєму коханому? Як твоє життя стало краще після зустрічі з ним? Що в ньому тебе надихає? За чим ти найбільше сумуєш, коли ви в розлуці? Які риси найбільше цінуєте одне в одному? Чого тобі бракувало до зустрічі з ним? Знайди відповіді і слова підберуться самі собою.

Кради ідеї

Позичай їх звідусіль – в поезії, книжках, містичних текстах, романтичних фільмах. Запиши слова і фрази, які відображають твої почуття.

Створи структуру

Чітка структура допоможе тобі розпочати. Наприклад, заплануй спочатку слова про те, який чудовий і неповторний твій наречений, а потім про вас як про пару. Далі можна процитувати улюбленого письменника, і зрештою перейти власне до обітниці.

Пам’ятай про аудиторію

Не пиши в обітниці щось надто загадкове або особисте, щоби решта гостей не почали присоромлено кахикати у кулак. Звісно, жарти у тексті так само мусять бути зрозумілими всім до одного. Ви запросили на своє весілля родичів і друзів, тож вони теж мають право відчувати себе до таїни обітниці, адже ваш шлюб – це зв'язок суспільний також.

Пильнуй час

Не варто затягувати промову – зроби її до хвилини (насправді, це більше ніж здається!). Звісно, обітниці – найважливіша частина церемонії, але це не означає що вона мусить тривати годинами, аж доки всі не знудяться. Збережи решту слів для тостів і для шлюбної ночіJ

Тренуйся

Ці слова почує багато людей, тож будь впевнена в тому, що ти добре їх говориш. Прочитай обітницю вголос, обери правильний темп, вимовляй слова чітко і виразно. Зваж на те, що, можливо, ти будеш трошки хвилюватись. Усі надто довгі речення нещадно діли на два або три коротших.